Ивор Мицковски на Фејсбук прашува како тоа власта слави дека постигнува компромис и историско помирување кога на секоја одлука Бугарија или слави историска победа над нашата попустливост или се заканува дека ќе го сузбие македонизмот.

Навреда до навреда во која нашите институции упорно учествуваат мислејќи дека бугарските апетити и агресивност некако ќе се стишаат во иднина.
Нема, само ќе се потхранат.Треба да си слеп да не ја гледаш нивната испланирана агресија, ревизија и пенетрација во Македонија.Сега ги земаат своите идеолошки и историски победи, за утре кога ќе влезат во Уставот да почнат да ти освојуваат институции и политички и културно да освојуваат терен

 

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.