Како со тортура, закани и рекет паднав во пајажината на Заеви – уште едно сведоштво на бизнисмен, кому животот во Македонија не му донел живот.

Телевизија Алфа ќе ја објави оваа сторија утре, вторник, 10 декември, во вестите во 17.30 часот.

Следете.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.