Министерот Венко Филипче денеска на својот Фејсбук профил ја промовираше аплицијацијата „HealthBuddy“ која според него обезбедува информации базирани исклучително на докази и помага за разоткривање на митовите и лажните тврдења за вирусот.

Граѓаните го нападнаа со критики дека наместо да донесе вакцини тој се занимава со апликации.

Дали во апликацијата се проверуваат лажните вести од министерот што нè лаже дека доаѓаат вакцини од декември 2020?-прашува Иван Величковски.

 

Браво, оваа апликација ја чекавме во овоие тешки времиња-коментираат граѓаните. иронично.

Вакцииии, не апликации за дрндупка-порачува Жарко Јорданов.

Цена ако може-се потсмева-Тони Ангелковски.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.