КАКО СЕ ВИКА ТАА ТВОЈА ЗЕМЈА ШТО Е И НАША И ВАША. У Грчка ли ќе гласаш, у Бугарија, у Албанија? Како тоа ја сакаш а името не и го знаеш? Тролови непрокопсани…, коментира актерот Тони Михајловски на Фејсбук, споделувајќи го видеото во кое Љупчо Бубо Каров повикува на гласање на 15 јули.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.