Деновиве на социјалните мрежи се попопуларна станува апликацијата „Face App“ која на фотографиите ги менува лицата на корисниците, односно ги прави постари и дава навистина интересни резултати.

Апликацијата работи многу едноставно, се бира една фотографија, а потоа може да се избере копчето на апликација кое укажува на староста, а кога ќе притиснете на знакот за стареење (old), се добива остарената варијанта.

За ​забава, In7 ги стави овие филтри некои од политичарите од нашата земја, а во продолжение можете да видите како изгледаат тие.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.