До 12.50 часот излезноста е најголема во ИЕ 3 18,95%, а најмала во шестсата изборна единица, каде што своето право го оствариле само 9,26% од запишаните гласачи.

Во поголемите, односно општини, тоа изгледа вака:

Битола ИЕ 5 22,02% ИЕ 4 12,09%

Куманово 14,12%

Прилеп 22,07%

Тетово 11,79%

Штип 22%

Струмица 18,93%

Велес 19,7%

 

 

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.