Солза Грчева ја коментира неорганизираноста и неподготвеноста на власат навремено и адекватно да реагира за гасење на пожарот во Кочанско.

Како бе НАТО членка, а без авиони и хеликоптери за гасење пожари?!

 

Изгледа само со чизми за војниците ги излажаа.

 

Кутри луѓе од вас ако чекаат помош! – коментира Грчева.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.