Од Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ денеска со герила акција го изразија револтот за неодговорните постапки на советникот Драги Рашковски, кој среде истрага против него замина во Мексико, како и на вицепремиерот Љупчо Николовски, кој е задолжен за борба против корупцјата, а досега заплени само „сомнителен“ путер, а и тој замина на одмор.

Од УМС пред Влада им испратија посебен поздрав – Кафез со четири ѕвезди со крема за сончање и путер.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.