Накоро, кафе во Приштина без ПЦР-тест, најави денеска преку „Фејсбук“ новиот заменик министер за здравство Илир Хасани.

Shumë shpejt, kafe në Prishtinë!#paPCRtest

Gepostet von Ilir H. Hasani II am Montag, 28. September 2020

Хасани официјално стапи на функцијата пред четири дена, кога ја презеде функцијата од досегашниот заменик-министер Арменд Арслани. Тој досега беше директор на Клиниката за трауматологија, ортопедски болести, анестезија, реанимација и интензивно лекување и ургентен центар (ТОАРИЛУЦ).

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.