Министри и заменици Албанци – 18.
Министри и заменици Македонци – 17.
И од нив 17, пола не се Македонци.
По кој Рамковен е ова, а Заев?
Како беше песната…
Каде сте Македончиња…
Каде сме?
Не нема.
У дефицит сме.
Не постоиме.
АШ.
И немој случајно некој усран фактчекер или некое шарено лигле ко оној ДаМиГоЗабриченец да ми го оцени постов као националистички. Или да зуцне нешто за напишаново.
Ќе го штројам.
Продадени души – коментира актерот Сашо Тасевски на својот фејсбук профил.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.