Каде е Кастриот, добар ли е, саркастично прашува Ивор Мицковски.

Каде е Кастриот, добар ли е, еве цел еден ден како нема некоја висока средба со прогресивците, почнувам да се секирам за европската иднина на земјата и за датумот, пишува активистот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.