Новинарот Ацо Кабранов, кој важи за еден од главните поддржувачи на власта го нападна денешното обраќање на поранешниот претсдател Бранко Црвенковски кој рече дека Договорот со Бугарија донел повеќе штета отколку штета, посебно делот со „заедничка историја“.

Има ли нешто што му е по ќеф на БЦ откако е пензионер, не чинел преспанскиот, со бугарите бил катастрофа. Одбегнувај ги странците, не решавај ни еден проблем и ќе бидеш успешен државник како него-пишува Кабранов.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.