Обвинетиот Бојан Јовановски денеска на судењето за случајот „Рекет“рече дека за Ана Камчева ќе поднесе кривична пријава за сторено кривично дело и откако повторно беше опоменат од судијката се пожали дека ништо не му е дозволено да ја праша Камчева.

Па дајте осудете ме да не се мачиме. Ме деконцентрирате…, рече Јовановски. Судијката го праша дали знае каде се наоѓа и дека ќе го отстрани од судницата.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.