Мислам дека е почнат процес на „прочистување на општеството“, вели поранешниот висок функционер на СДСМ, Зоран Јовановски.

Многумина не го гледаат бранот што доаѓа, бидејќи не е локален, за да се справи со корупцијата и криминалот и нема да прашува кој е власт, а кој опозиција. Некои ќе бидат изненадени, други ќе имаат проблем да ја прифатат новата реалност, трети ќе се обидат да се спротивстават, ама мислам безуспешно. Така ми личи работава, коментира Јовановски.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.