Некогашниот потпретседател на СДСМ, Зоран Јовановски, ги коментира случувањата во државав во кои беше разрешен директорот на Државниот пазарен инспекотрат, Стојко Пуновски, додека Советот на јавни обвинители одлучи Ленче Ристовска да не стане обвинителка во Вишото јавно обвинителство-Скопје и покрај високите квалификации.

Можда Ленче Ристоска и Стојко Пауновски некому денес му изгледаат како губитници. Јас, пак, ги гледам како никулци на новото време што доаѓа во земјава. И, никој нема да може тоа да го запре – коментира Јовановски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.