Владо Јовановски, еден од учесниците во За Заедничка Македонија за гафот на премиерот за колекторите.

Драги колектори и разноразни фекалии…
Колекторот, ќе падне!
Дали сега или после сто години, не е важно.
Ќе падне.
Нема световна власт која трае вечно!
Вистинското прашање е,
како (после пАДОТ),
ќе станете и ќе се исправите,
Вие,
апологетите на ова лудило?!
П.С.
Не е страшно ако паднеш,
страшно е,
ако после падот не се исправиш!
За вертикалата збовам.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.