Добро е што Стево Пендаровски е се’ уште претседател на “Cеверна” Македонија, во спротивно и тој се’ уште незаминатиот (од функцијата спречен), ќе мораше да си замине од овде, потсетува Владо Јовановски на изјавата на претседателот Пендаровски дека би си заминал од Македонија ако не беше претседател.

До кога глаголот замина, ќе се ословува како, “избега”, пишува на Фејсбук актерот, Владо Јовановски.

Добро е што Стево Пендаровски е се’ уште претседател на “Северна” Македонија, во спротивно и тој се’ уште незаминатиот…

Posted by Vlado Jovanovski on Monday, 22 February 2021

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.