Поранешниот потпретседател на СДСМ,Зоран Јовановски апелира дека ситуацијата со короната во Македонија не е добра и оти мора нешто да се превземе.Тој вели дека нешто мора да се преземе бидејќи ако вака се продолжи ќе нема веќе кревети во болниците.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.