Македонскиот актер и некогашен предводник на движењето „За заедничка Македонија“ Владо Јовановски преку „Фејсбук“ упати порака за кодошењето.

Да се живи и здрави кодошите, ако исчезнат тие, Македонците ќе бидат принудувани, самите себе да се кодошат!, порача Јовановски.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.