И така Неџат испровоциран од Момировски, призна во сред емисија дека ја вработил жена му преку општинска СДСМ од Кавадарци, коментира актерот Сашо Тасевски за денешната дебата помеѓу новинарот Горан Момировски и аналитичарот Ненад Јовановиќ на „Само вистина“.

Какво дно.
СДСМ вработува… Ако ги браниш!
Ете зошто мора да оди во секоја емисија да го брани она што не се брани. После ова, Неџо не се појавувај веќе по медиуми, леба ти.
Така им го збичи на твоиве социјалдемократи, што им тече по ногавици, му порача Тасевски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.