Новинарката Мери Јордановска со статус на Фејсбук предупредува за лошата состојба во здравството и за справуањето со короната. Според неа, луѓето се оставени сами на себе, буквално.

Имаме министер кој вели дека „ситуацијата е под контрола“ и без образ не лаже сите до еден.

 

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.