По веста дека само неколку дена по одржувањето на локалните избори во Штип, позитивнен на ковид-19 е вицепремиерот Љупчо Николовски, пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Иван Јорданов ги прашува СДСМ – Кој ќе одговара за вашата неодговорност?

Кластерот Штип ги дава резултатите :
Љупчо Николоски позитивен на Корона вирусот.
Кој ќе одговара за вашата неодговорност?, пишува Јорданов, нарекувајќи ги ковид-профитери.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.