Очекувано позитивен прием од жителите на Бело Брдо – УЗ Славчо Стојменски, сподели кандидатот за градоначалник на Штип Иван Јорданов по вечерашната средба со граѓаните.

Со нетрпение ги очекуваат промените, затоа што нивните најблиски комшии, највисоките функционери во Штип, заборавија од каде потекнуваат и кои резултати требаше да ги испорачаат. Новата иднина гарантира современа визија за напредок не само на овој, туку на секој дел од нашиот град и затоа од секој жител е пречекана со аплауз!, порача Јорданов.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.