Кандидатот за градоначалник на Општина Штип, Иван Јорданов од ВМРО-ДПМНЕ, и денеска имаше средби со жителите на неколку населби и разговараше за проблемите што ги мачат.

Местото на градоначалникот е меѓу народот, изворно да ги слушне проблемите и заеднички да стигнат до решенија, вели Јорданов.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.