Новинарката Јорданка Ивановска- Јоци на својот Фејсбук профил сподели статус поврзан со cкандалозната изјава на Зоран Заев и навреда на хомосексуалците.

Правото лице на Заев.

Отприлика вака некако изгледа некој кога ќе изгyyби контpoла врз себе и се` што потиснувaл ради политичка коpектност – ќе му излезе низ уста.

Реков ,,низ уста” ?

Да. На тоа акцент, стои во нејзиниот пост на Фејсбук.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.