По налог на Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција до овој момент е запаленет глисер во сопственост на второосомничениот во случајот „Рекет“, потврдија од Јавното обвинителство.

Глисерот е запаленет синоќа.

Обвинителството на 15. месецов отвори истрага против лицатаБојан Јовановски и Зоран Милески – Кичеец, кои ги товари за кривично дело „примање награда за противзаконито влијание“. Првоосомничениот Боки 13 го товари и за „перење пари и други приноси од казниво дело“.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.