Гледам дека СДММ под раководство на аболираниот криминалец и нивен лидер Зоран Заев оставиле празна кутија Swarovski пред судот. Криминалнците си остануваат криминалци, клептоманите си остануваат клептомани. Купиле Swarovski, ама бидејќи партијата им е таква го украле и поклонот и се сликале со празна кутија.

На таквата кутија останува утре да се сликаат со Луј Витон ташна, сигурен сум дека или Заев или Вице имаат па ќе им позајмат. Се разбира само за сликање потоа остануваат кај сопственикот, СДСМ. Да не забоколуваме; ќе одговарате за сите куферчиња, тендери, поткупи, напиша на Фејсбук претседателот на УМС на ВМРО-ДПМНЕ, Јован Јаулески.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.