Претседателот на младите на ВМРО-ДПМНЕ, Јован Јаулески во „КликПлус“ на ТВ21 рече дека мора да се стави крај на диригирање на судските постапки.

Каде е истрага за снимките со генералниот секретар Рашковски?, праша Јаулески кој рече дека една од причините поради која младите се иселуваат од земјава е неселективната правда.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.