Премиерот Зоран Заев денеска изјави оти е убеден дека Македонија ќе добие датум за почеток на преговорите за членство и оти ќе направат се што е во нивна моќ да ја убедат ЕУ дека заслужува датум после се што направи.

Верувам јас сум Зоран Заев оптимистот кој што го знаете и верувам дека ќе го добиеме датумот за преговорите.Соодветно се поставуваме сите институции вклучително и мене. Затоа во сооветно време ќе ги добивате сите информации – вели Заев.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.