Јас сум била родена во државата ///, а мајка ми починала во истата таа ///.
Луди бре! Јас сум родена во Македонија и моите страдале за Македонија, каде ги оставиле коските!!!
Од тоа нема отстапување за никакви ваши белосветски авантури! – коментирапоранешната пратеничка Солза Грчева.

Денеска  беше објавено дека во изводите од матичните книги на родените, венчаните и умрените, во полето државјанство, на лицата родени пред февруари 2019 година ќе се пишуваат коси црти.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.