Јас да се прашувам, би го вклучила Зоран Заев во тимот на Гордана: секој негов збор, секоја клевета и навреда кон оваа жена, и’ носи гласови! Овој е најдобар доказ зошто треба да гласаме за неа – таа е опозит на сето она што ЗЗ го симболизира!, пишува универзитетската професорка Билјана Ванковска на својот Фејсбук профил.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.