После изјавата на овој кој ми е срам да го наречам премиер, навистина не знам што да напишам! Имало многу „бисери” од Зоран Заев и до сега, само немој да мислите дека изјавата за суетниот новинар и педерот се врвот, ќе видите дека тој може и „подобро” и „повеќе” – напиша на Фејсбук генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев.

И се ова во ист ден кога Блерим Беџети изјавувава како Заев барал од него да се смени Јово Вангеловски, Претседателот на Врховен суд! За крај еден краток коментар за аферата „Рекет” – не за џабе рекле: „ако сакаш работата да остане незавршена, формирај Комисија”.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.