До пред некој ден на одредени портали бев најлошиот, најнесоодветниот, најнегативниот лик … сега, на истите тие портали сум добриот, исправниот, позитивниот лик во ВМРО-ДПМНЕ … види мајката … какви лоботомии … човек просто да не може да поверува …

 

Сум бил и ќе останам прво – човек и Македонец, а потоа и ВМРО-вец … кој има проблем со тоа – нека си го носи!

 

Поздрав до „независното“ новинарство кое објавува нарачани текстови со цитирам: „таа шпекулација не успеавме да ја провериме кај двете страни, напиша Игор Јанушев на Фејсбук.

До пред некој ден на одредени портали бев најлошиот, најнесоодветниот, најнегативниот лик … сега, на истите тие…

Gepostet von Igor Janushev am Mittwoch, 23. September 2020

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.