На сите припадници на влашката заедница ви го честитам Националниот ден на Власите – 23 мај, со искрени желби за успешно негување на влашката култура и традиција во Република Македонија.

Денеска, сите заедно поминуваме низ тешка економска криза, власт која нема слух за проблемите на граѓаните. Животот и секојдневието станува се полошо, но заеднички ќе го подобриме секој сегмент.

Ви посакувам добро здравје, меѓусебно почитување, мир и благосостојба.

Фејсбук статус на генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.