Игор Јанушев, генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ денеска на социјалните мрежи со видео порака повика да се почитуваат мерките за заштита од коронавирусот.

Штип е новото жариште! Однесувањето на власта и градоначалникот е неприфатливо. Граѓаните не се виновни!

Да ги слушаме советите на лекарите и да се чуваме.

Штип е новото жариште! Однесувањето на власта и градоначалникот е неприфатливо. Граѓаните не се виновни!

Да ги слушаме советите на лекарите и да се чуваме.

Posted by Igor Janushev on Tuesday, 2 June 2020

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.