ВМРО е мојот дом, половина живот го посветив на организацијата – 21 година сум член на партијата, од в.д. претседател на МК на УМС до генерален секретар, така и ќе остане.Благодарност до сите со кои овие три години дишевме како едно, напиша на Фејсбук Игор Јанушев.

Битката продолжува затоа што имаме незавршена работа. Ги повикувам сите на кои Македонија им е важна да се спротивстават на мафијата.Претседателе членството е со вас, одиме до крај.Се гледаме на протестите, улиците, се до конечна победа.Да живее ВМРО, да е жива Македонија!

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.