СДСМ излажа!
И после сѐ не се срамат да го гледаат народот во очи, иако знаат дека излажаа. Ветија, а ништо не исполнија. Ништо не видовме ни од капитални проекти, ни од странски инвестиции, национално нѐ обезличија. Луѓе без образ, без достоинство. Ете тоа е СДСМ.
Никогаш нема да заборавиме што и сторивте на Македонија!, напиша Игор Јанушев на ФБ.

СДСМ излажа!

И после сѐ не се срамат да го гледаат народот во очи, иако знаат дека излажаа. Ветија, а ништо не исполнија. Ништо не видовме ни од капитални проекти, ни од странски инвестиции, национално нѐ обезличија.Луѓе без образ, без достоинство. Ете тоа е СДСМ.Никогаш нема да заборавиме што и сторивте на Македонија!

Gepostet von Igor Janushev am Sonntag, 5. Juli 2020

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.