Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Игор Јанушев вети дека нема да користи патни трошоци во Собранието.Воедно тој ја искоменира истата постапка на првите луѓе на СДСМ Зоран Заев и Љупчо Николовски.

Џабе откажување од патни трошоци кога ја покрадовте државата и народот!-им порача Јанушев.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.