Поранешниот премиер на Словенија, Јанез Јанша на Твитер се огласи за текстот објавен во весникот „Ла Верита“.

Втор дел од скандалот со поткуп на гласачите околу Зоран Заев и неговиот внатрешен круг. Денес се разгледуваат материјалите како гласачите биле платени, како им се заканувале и се заплашувани да гласаат за Заев, напиша поранешниот премиер на Словенија Јанез Јанша.

Јанша го сподели и вчерашниот текст на „Ла верита“ мајтапејќи се со поранешниот премиер на Македонија Зоран Заев. Јанша го нарече Заев „премиерот сакан од ЕУ“, а ги акцентира изборните измами на саканиот премиер.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.