Директорот на Македонска пошта, Јани Макрадули вчера на работното место пристигна возејќи велосипед, со што даде своја поддршка на Европската недела на мобилност 2021 која заврши со настанот Ден без автомобили.

Нека еден ден во неделата, без моторни возила, стане наша пракса. Пошта во 2022 година, со повеќе активности поврзани со заштита на животната средина, најави директор Макрадули.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.