По најновата аудио бомба за мешањето на екс премиерот и претседател на СДСМ Зоран Заев во работата на СЈО и Врховниот суд, се огласи поранешниот словенечки премиер Јанез Јанша.

Ова е владеење на правото во Македонија управувана од социјалистите. „Договорено е случаите да се укинат. Катица знае. Врховниот суд ќе донесе одлука, тие не можат да сторат ништо без Заев “.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.