Остана ли еден „шарен“ кој бекнал деновиве нешто против Заев и Катица, а од кого опозиционите медиуми и нивните шефови кои од истите типови до вчера беа викани жмрљони, небањати, фашисти, со влакна во носот кои си го чепкаат истиот нос, а потоа топчето си го ставаат в уста, не направија херој? А бе малку почит да имавте кон себе, а и кон тоа дека истите тие му помогнаа на Заев да ја создаде најкатастрофалната влада во историјата на човештвото и да ја инсталира Северна?, напиша Дарко Јневски на Фејсбук.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.