Филипче бе, а да не е ова со меркиве зашто на Муртино и на пајакот од Куманово им требаат избори? прашува колумнистот Дарко Јаневски, коментирајќи ги одлуките на комисијата за заразни болести кои денеска ја разбеснија јавноста.

Туку ај ти глеј си пи-арот, и види оние со „Шилеговача“ нека ти компонираат пак некоја „корона чао“, а ти најди уште некоја певаљка да ти плеска. Рејтинг бате, рејтинг, е*еш вирус, нели?, пишува Јаневски.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.