Министре Шаќири,
Гледате ли што се случува?
Вака работи Владата на СДСМ и ДУИ.
1. Помирувачот е од кабинетот на Министерката за труд и социјала.
2. Законот за мирно решавање на споровите е прекршен.
3. Бројките кои нивните гласноговорници ги презентираат за платите на наставниците се лажни.
4. Наставниците се измамени, понижени и навредени!
Табелата подолу изработена од страна на стручната служба на едно средно училиште, јавно објавена (ја превземам).
За 11 години минималната плата покачена за 10 000 денари, платата на наставник во средно само за 5 000 денари. СРАМОТА!, објави на Фејсбук, професорката Весна Јаневска.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.