Министре Шаќири,
Владата продолжува да биде најголемиот прекршувач на правата на работниците.
Ги плашите наставниците дека нема да им дадете плата за да го скршите штрајкот?
Во оваа држава има закони и при нивно непочитување наставниците имаат право да тужат!
Не станува збор за барање за зголемување на правата, туку ПРАВАТА ИМ СЕ ПРЕКРШЕНИ!
ПЛАТА ЌЕ МОРА ДА ИСПЛАТИТЕ!, напиша на Фејсбук, професорката Весна Јаневска.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.