На денешното рочиште за случајот „Рекет“, поранешната специјална обвинителка немаше никакви прашања за сведокот Орце Камчев. Таа не го искористи своето право на прашање за разлика од Бојан Јовановски.

Камчев и Јовановски имаше остра полемика за која цел бизнисменот ги дал парите и која била улогата на Јанева.Камчев тврдеше дека меѓу нив постои спрега и оти целта била да му се земат што е можно повеќе пари за да не биде гонет во случајот „Империја“ на СЈО.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.