Сведокот Ана Камчева објаснувајќи ја средбата во домот на Боки на која ги дала парите рече дека разменила неколку реченици со Јанева.

Проговоривме за децата, за моите и за нејзините. Таа ми рече дека е благодарна на Боки што и го вработил синот бидејќи во спротивно ќе требало да оди да работи на брод- рече Камчева.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.