Започна испитувањето на сведоците на одбраната во случајот „Рекет“. По денешното сведочење на адвокатот Васил Димишков следната недела ќе има нови сведоци на барање на Бојан Јовановски. Во четврток е повикан Владимир Тодоровиќ а во петок Дејан Панделевски.

Катица Јанева како сведоци ги има повикано поголем дел од обвинителите од поранешното СЈО но се уште не е одредено кога ќе започне нивното сведочење.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.