Точно 3 години зад решетки.И после 3 години пак ќе ви кажам-уценувајте, заканувајте се, не ви се плашам, порача Јане Ченто.
Монтиран случај како во најдобрите удбашки времиња, монструозно обвинение со лажен загорезен сведок, сценарио со две цели, промена на уставното име и плашење на народот за тоа што ќе следува ако некој им застане на патот против промена на уставното име.
Жртви на пазарењето на политичките елити, ама не заборавајте, еден ден ќе огрее сонцето и за нас, а тогаш ќе се сретнеме.Да живее Република Македонија!

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.