Откако лекарите утврдија дека не е потребна хируршка интервенција, екс-министерот за транспорт и врски Миле Јанакиески денес беше вратен во притвор во Истражниот затвор во Шутка, пренесуваат повеќе македонски медиуми. Тој пред пет дена бил пренесен во приватна болница каде што требало да му биде извршена операција на срце.

По направените испитувања, било утврдено дека неговата ситуација е добра и тој е вратен во притворското одделение во Шутка. Јанакиевски штрајкуваше со глад, но мораше да го прекине штрајкот по препораката на лекарите.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.